Naprawa pęknięć szyb samochodowych

W wyniku codziennej eksploatacji samochodu narażeni jesteśmy na uszkodzenia szyb przednich. Najczęściej szyby są narażone na odpryski na skutek uderzenia kamienia wystrzelonego spod kół pojazdu poprzedzającego. Na szczęście w takim przypadku możliwa jest naprawa szyb bez konieczności zakupu i montażu nowej szyby samochodowej.

Technologia naprawy szyb przednich polega na usunięciu powietrza ze szczeliny i wypełnieniu jej przez klej polimerowy światłoutwardzalny. Stosowany wypełniacz po utwardzeniu ma identyczny współczynnik przenikania światła jak szyba samochodowa. Ze względu na złożoność budowy szyby samochodowej niektórych uszkodzeń nie można naprawiać.

Najczęstsze sytuacje, w których szyba nie może być naprawiona:

  • pęknięcie większe niż 20 cm
  • pęknięcie dochodzące do brzegu szyby
  • otwór w szybie większy niż 3mm
  • rozwarstwienie szyby
  • zabrudzenie wewnętrzne uszkodzenia (ciała obce wewnątrz szczeliny)
  • uszkodzenie w miejscu newralgicznym ze względu na komfort prowadzenia pojazdu

Rodzaje uszkodzeń szyb

Oczywiście nie wszystkie uszkodzenia szyby mogą być naprawione. Jeśli znajdują się one w polu widzenia kierowcy lub są dość duże, wymagają wyłącznie wymiany. Najlepiej zgłosić się do nas, a nasi fachowcy ocenią, czy można naprawić daną konstrukcję, czy należy ją wymontować i założyć nową.

Najczęściej możemy spotkać się z dwoma rodzajami uszkodzeń szyb samochodowych – wzdłużne oraz punktowe. Pierwsze z nich są znacznie groźniejsze i znacznie obniżają sztywność nadwozia pojazdu, zmniejszając bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów. Najczęściej są większe od uszkodzeń punktowych. Można je naprawiać tylko wtedy, kiedy nie sięgają one krawędzi szyby, a także nie są dłuższe niż 50 mm.

Uszkodzenia punktowe spowodowane są najczęściej uderzeniem kamieni podczas jazdy. Mimo że w większości nie są rozległe, to jednak wpływają na bezpieczeństwo podróżujących. Odpowiednio zaaplikowany wkład z dobrej jakościowo żywicy sprawi, że pęknięcie nie będzie widoczne.

Naprawa szyb samochodowych Warszawa

Poznaj ofertę na przyciemnianie szyb
Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji!

Zadzwoń: tel. 660 133 632

Maxglass Szyby samochodowe Warszawa
Warszawa, Al. Prymasa Tysiąclecia 48a
(wjazd w ul. Parafialną od Stacji Paliw Orlen)

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek 8:00 – 17:00
sobota – zadzwoń i umów termin

koronawirus dezynfekcja samochodu

Dezynfekcja samochodu GRATIS

Zapewniamy naszym Klientom usługi najwyższej jakości. Dlatego teraz w okresie zagrożenia koronawirusem oferujemy bezpłatne dezynfekowanie pojazdu w ramach wszystkich oferowanych usług. Dezynfekcję realizujemy poprzez ozonowanie wnętrza samochodu profesjonalnymi urządzeniami.

szyby samochodowe montaz u klienta

Bądź bezpieczny – przyjedziemy na montaż do Ciebie,
a pojazd zdezynfekujemy GRATIS

Nie narażaj się na mandat z powodu uszkodzonej szyby. Wprowadziliśmy specjalną usługę związaną z sytuacją epidemiczną w Polsce. Oferujemy usługi montażu i naprawy szyb u Klienta. A żeby zapewnić Tobie pełen komfort po wykonanej usłudze zdezynfekujemy wnętrze pojazdu profesjonalnym ozonatorem. Zadzwoń i zapytaj o szybę do Twojego samochodu: tel. 660 133 632